Zwiastuny filmowe – Jaki jest ich sens?

qh5os25 lutego, 2022

Zwiastuny filmowe stały się podstawą nowoczesnych filmów.

Zwiastuny filmowe istnieją od dziesięcioleci, ale wraz z rozwojem mediów społecznościowych stały się głównym celem studiów filmowych. Czy nam się to podoba, czy nie, w ten sposób Hollywood sprzedaje swoje produkty i wszyscy jesteśmy poddawani zapowiedziom nadchodzących filmów. Są tacy, którzy uważają, że zwiastuny są po prostu kolejnym narzędziem wykorzystywanym przez duże studia w ich niekończącym się dążeniu do manipulowania nastrojami publicznymi. Inni uważają, że są skutecznym sposobem na wprowadzenie kinomanów do nowych filmów i podekscytowanie ich na tyle, aby wyjść i kupić bilet. Jaki jest sens zwiastunów filmowych?

Sposób idealny na zaproszenie Cię do kina?

Niezależnie od tego, co myślisz o zwiastunach filmowych, nie ma wątpliwości, że stały się zakorzenioną częścią kultury. I choć większość ludzi na nie narzeka, wielu przyzna również, że nie mogą się doczekać nowych zwiastunów. To szansa na zobaczenie czegoś pozornie świeżego i ekscytującego — bez żadnego rzeczywistego zaangażowania z Twojej strony (tj. bez wydanych pieniędzy). Wychodzi na to ,że zwiastun filmowy to nie taka zła rzecz! Zwiastuny filmowe działają. Zachęcają ludzi do nadchodzących filmów, gdy sezon letnich hitów jest jeszcze kilka miesięcy od premiery. To dobre dla fanów filmu, ponieważ pomaga rozpowszechniać szum o filmach.

Zwiastuny filmów można znaleźć w różnych mediach, w tym w programach telewizyjnych, płytach DVD, Internecie i mobilnych witrynach wideo, takich jak iTunes Store firmy Apple i YouTube. Zaczęły się od zapowiedzi filmów (w niektórych przypadkach rzeczywistych fragmentów filmów), które były prezentowane przed głównym filmem. Dzisiejsze zwiastuny filmów zwykle składają się z jednego lub więcej krótkich fragmentów nadchodzących lub niedawno wydanych filmów, z lektorem (zazwyczaj wykonywanym przez kogoś z produkcji) prezentującym streszczenie niektórych ze scen całego filmu.

Różnica między zwiastunem a filmem

Istnieje duża różnica między zwiastunem a rzeczywistym filmem. Zwiastun jest tylko podsumowaniem tego, jak film może wyglądać i musi być krótki, aby nie zdradzać zbyt wiele fabuły. Naprawdę dobry zwiastun może sprawić, że będziesz chciał obejrzeć film, ale jest wiele przypadków, w których przeciętny lub nawet zły zwiastun nie daje uczciwego wyobrażenia o tym, jak dobry (lub zły) będzie film. Istnieję wiele technik używanych do tworzenia skutecznego zwiastuna, takich jak podkładanie głosu, edycja, wybór muzyki i tak dalej. Najważniejsze jest stworzenie atmosfery, która sprawi, że ludzie będą chcieli chodzić i oglądać film w kinach.

asd
Kategorie
Udostępniono0