Źródła wideo 89 wyświetleń

  • SERVER US HD
Chłopiec w pasiastej piżamie

Chłopiec w pasiastej piżamie

Ogrodzenie może nas podzielić, ale nadzieja nas zjednoczy.May. 07, 200894 Min.
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Co się dzieje?

Opis Fimu

„Chłopiec w pasiastej piżamie cały film online’, to produkcja która może otworzyć oczy na rzeczy, o których istnieniu prawdopodobnie nigdy nie wiedziałeś. Opiera się na powieści o tym samym tytule autorstwa irlandzkiego pisarza Johna Boyne’a. Książka została pierwotnie opublikowana w 2006 roku, a film ukazał się w 2008 roku. Film opowiada o Holokauście, ale nie przedstawia żadnych krwawych ani graficznych szczegółów jego okropności; zamiast tego pokazuje ten okres z innego punktu widzenia.

Historia zaczyna się od Bruno (w tej roli Asa Butterfield), dziewięcioletniego chłopca mieszkającego w Berlinie podczas II wojny światowej. Jego ojciec w filmie chłopiec w pasiastej piżamie cały film (w tej roli David Thewlis) jest wysokim rangą nazistowskim oficerem i służy Bruno jako moralny kompas przez większą część filmu. Inną kluczową postacią filmu jest Shmuel (grany przez Jacka Scanlona), ośmioletni chłopiec mieszkający w całkowicie żydowskim getcie poza murami Auschwitz. Należy do rodziny, która została zesłana w to miejsce i codziennie obserwuje, jak jego współbracia Żydzi znikają na śmierć w Auschwitz.

Historia opowiedziana jest z perspektywy Bruno , jednego z chłopców mieszkających wraz z rodziną w domu sąsiadującym z obozem. Rozpoczyna się sceną, w której rodzina Bruna przeprowadza się do nowego domu w Niemczech wkrótce po przejęciu władzy przez nazistów. Zaprzyjaźnia się z Shmuelem (Jack Scanlon), chłopcem, który mieszka za płotem z drutu tuż za jego podwórkiem. Obaj chłopcy szybko nawiązują intensywną przyjaźń, pomimo początkowych zastrzeżeń Bruno do niego, ponieważ Shmuel jest Żydem

Chłopiec w pasiastej piżamie Cały film – Czego doświadczysz oglądając cały film?

Aby film mógł pozostawić ślad na swoich widzach, musiałby mieć pewną przewagę, której nie ma książka. Zaletą była umiejętność komunikowania się z uczuciami widzów, opowiadania o tym, co wydarzyło się z punktu widzenia bohaterów. To dzięki temu nowemu punktowi widzenia ludzie mogli naprawdę odczuć ból i cierpienie, które miały miejsce w tych obozach koncentracyjnych.

Akcja „Chłopca w pasiastej piżamie lektor pl” toczy się w Auschwitz, obozie koncentracyjnym podczas II wojny światowej. Był to także jeden z największych obozów Hitlera, który zabił miliony ludzi. Ten film pokazuje, jak dwoje małych dzieci zostało zmuszonych do życia w tych strasznych warunkach. Pokazuje, jak dorastali, obserwując, jak ich matka została zabrana przez nazistów, gdy byli jeszcze małymi dziećmi.

Więc jeśli szukasz filmu o II wojnie światowej, który jest bardziej złożony niż wiele innych, wypróbuj ten. Chłopiec w pasiastej piżamie lektor pl czasami nie będzie łatwo oglądać, ale ważne jest, aby pamiętać, że takie rzeczy naprawdę się wydarzyły – a jeśli mamy zapobiec przyszłym okrucieństwom, musimy je zrozumieć”.

Film na weekend: Chłopiec w pasiastej piżamie

Film Wojenny czy Historyczny? – Chłopiec w pasiastej piżamie – Lektor PL

Ten film nie jest filmem wojennym pełnym akcji, ale raczej studium postaci o dwóch młodych chłopcach. Pokazuje niewinność młodości i jak może prowadzić do fatalnych nieporozumień. Pokazuje również, jak łatwo było przeoczyć okropności obozów koncentracyjnych, jeśli nie chciało się poznać prawdy. Nawet w tym wieku dzieci rozumiały, że coś jest nie tak. Historia pokazuje, jak dzieci mogą sobie wyobrazić, że coś jest o wiele gorsze niż to, czym jest w rzeczywistości. To pokazuje, że cenzura dotycząca tak tragicznego dla ludzkości okresu nigdy nie powinna istnieć. Oczywiście w tym filmie są sceny obraźliwe, które mogły wywołać kontrowersje w przemyśle filmowym i poza nim. Jednak te sceny rzucają światło na jedną rzecz: że holokaust był horrorem, którego nie można pojąć. Opierając się na holokauście w Auschwitz, nie sądzę, abyśmy kiedykolwiek byli w stanie wyobrazić sobie wszystkie okrucieństwa, które wydarzyły się w tym okresie.

Chłopiec w pasiastej piżamie
Chłopiec w pasiastej piżamie
Chłopiec w pasiastej piżamie
Chłopiec w pasiastej piżamie
Chłopiec w pasiastej piżamie
Chłopiec w pasiastej piżamie
Chłopiec w pasiastej piżamie
Chłopiec w pasiastej piżamie
Chłopiec w pasiastej piżamie
Oryginalny tytuł The Boy in the Striped Pyjamas
Ocena TMDb 7.853 5,922 głosów

Reżyser

Mark Herman
Reżyser

Obsada

Asa Butterfield isBruno Hoess
Bruno Hoess
Vera Farmiga isElsa Hoess
Elsa Hoess
David Thewlis isRalf Hoess
Ralf Hoess
Rupert Friend isLieutenant Kurt Kotler
Lieutenant Kurt Kotler
Sheila Hancock isGrandma Nathalie
Grandma Nathalie
Amber Beattie isGretel Hoess
Gretel Hoess
Udostępniono0

Podobne tytuły

Che: Rewolucja cały film pl
Annapolis cały film pl
Amina
신과함께-인과 연
쌍화점 cały film pl
The Longest Daycare cały film pl
Pokusa cały film pl
21 cały film pl
Dom na falach cały film pl
Królowie ulicy cały film pl
Wild Child. Zbuntowana księżniczka cały film pl
Między życiem a śmiercią